Czy warto zdecydować się na raty malejące, biorąc kredyt hipoteczny?

26 maja, 2019   |   by admin

Dla wielu osób, które chcą kupić własne mieszkanie, dom lub zainwestować w nieruchomość, kredyt jest rozsądnym rozwiązaniem. Faktycznie, jeśli brakuje nam gotówki na to, aby kupić dla siebie mieszkanie, kredyt może być bardzo dobrą decyzję. Trzeba jednak pamiętać, aby dopasować kredyt do swoich możliwości finansowych. Oznacza to w praktyce, że kredyt jest przyznawany najczęściej w oparciu o wysokość zarobków, o to ile osób ma na utrzymaniu osoba biorąca kredyt.

Rodziny z małymi dziećmi mają wiele wydatków, które bank uwzględnia przy obliczanie zdolności kredytowej. Mimo to wiele rodzin decyduje się na kredyt hipoteczny, dzięki któremu mogą spełnić się ich marzenia o własnym mieszkaniu.

Niektórzy kupują swoje domy w bardzo atrakcyjnej lokalizacji, ze względu na to, ich cena jest wyższa, inni z kolei wolą kupić dom na wsi lub położony w mniej atrakcyjnej lokalizacji. Trzeba brać pod uwagę to, co będzie dla nas najrozsądniejszym rozwiązaniem i ułatwi codzienne funkcjonowanie. Niektórzy zastanawiają się, czy dobrym pomysłem jest spłacanie kredytu, w którym będą raty malejące. W praktyce oznacza to, że na początku spłatę wyższej raty, a kiedy kredyt się kończy raty są coraz mniejsze.

Oczywiście, jest wiele opcji do wyboru. Warto wybrać taką, która będzie wydawała się najkorzystniejsza. Warto również porozmawiać z doradcą, który będzie mógł podać wiele interesujących nas faktów. Osoby, które biorą kredyty zazwyczaj dobrze orientują się w ofercie banków i wiedzą, który z nich będzie miał najkorzystniejszą ofertę. Dobrze jest pamiętać o tym, aby zobowiązanie kredytowe traktować priorytetowo i nigdy nie ociągać się ze spłatą.