Jaki kredyt na remont mieszkania?

9 października, 2019   |   by admin

Remont mieszkania to niekiedy wielki wydatek, często wykraczający poza nasze oszczędności finansowe. Na szczęście generalny remont  mieszkania przeprowadza się raz na kilka lub kilkanaście lat. Dlatego zakres prac należy zaplanować w taki sposób, by wszystkie pracy zostały wykonane kompleksowo.  Skąd jednak znaleźć na wszystko pieniądze? Kredyt na remont mieszkania jest najczęściej wybieraną opcją. Jednak warto, którą opcje kredytowania wybrać.

Kredyt hipoteczny na remont mieszkania

Przy większych inwestycjach remontowych warto rozejrzeć się za mieszkaniowym kredytem hipotecznym. Jest on głównie kojarzony z finansowaniem zakupu nieruchomości, ale może mieć on także inny cel, taki jak przebudowa lokalu lub remont.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej na jakie cele można przeznaczyć kredyt hipoteczny sprawdź ten artykuł.

Podstawowym warunkiem, aby otrzymać taki kredyt na remont mieszkania jest posiadanie nieruchomości, na której bank może zabezpieczyć się hipoteką. Zaletą tego kredytu jest niskie oprocentowanie, które przy większych remontach będzie najtańszą opcją pożyczenia potrzebnych środków. Trzeba jednak liczyć się z większą ilością formalności przyznania takiego kredytu i dłuższym czasem rozparzenia wniosku. Jeśli zdecydujesz się na taką opcję, sprawdź jak nie wpakować się w zbyt drogi kredyt hipoteczny.

Kredyt gotówkowy na remont mieszkania

Zaletą kredytu gotówkowego jest możliwość rozłożenia spłaty na dłuższy okres oraz wysoki górny limit zobowiązania. Dodatkowo taki kredyt można spłacić wcześniej obniżając tym samym całkowite koszty kredytu. Wadą jest natomiast mniejsza elastyczność w spłacie, gdyż co miesiąc musimy spłacić określoną minimalną ratę. Kredyt gotówkowy w odniesieniu do kosztów, nie różni się znacząco od karty kredytowej i limitu w koncie. Natomiast najczęściej proces przyznania i wnioskowania o kredyt gotówkowy jest prostszy i szybszy (szczególnie jeśli posiadamy konto w banku, w którym staramy się o kredyt) niż w przypadku pozostałych opcji.

Jaki kredyt na remont mieszkania

Banki oferują różnorodną gamę kredytów na różne cele. Jaki kredyt na remont mieszkania będzie najlepszy? oto kilka opcji do wyboru. Przy niewielkich remontach warto też pomyśleć o możliwości zaciągnięcia kredytu w rachunku bankowym, a także o karcie kredytowej. Te dwa rozwiązania cechują się bardziej elastycznym podejściem do spłaty zobowiązania i nie mają ścisłego harmonogramu spłaty. Jednak w tym wypadku ilość pieniędzy jest znaczeni ograniczona. Jeśli więc planujesz znacznie większe wydatki sprawdź opcje kredytu gotówkowego na remont mieszkania.

 

 

Secured By miniOrange