Kredyt hipoteczny na mieszkanie z rynku wtórnego

24 września, 2019   |   by admin

Osoby, które chcą wziąć kredyt hipoteczny na mieszkanie z rynku wtórnego muszą przede wszystkim najpierw uzbierać wymagany wkład własny. Oczywiście rekomendowane jest posiadanie 20% wkładu, jednak są banki, gdzie możliwe jest uzyskanie pieniędzy na zakup mieszkania przy 10% wkładzie przy wykorzystaniu ubezpieczenia niskiego wkładu własnego.

Warto również zgłosić się do eksperta kredytowego, który będzie wstanie sprawdzić zdolność kredytową. Należy mieć świadomość, że w każdym banku będzie ona inna. Ekspert pomoże ustalić, w którym banku będzie ona najbardziej korzystna dla danej osoby. Szczególnie, jeśli poszukuję oferty kredytu hipotecznego bez wkładu własnego.

Kolejnym krokiem jest wybranie zdecydowanie najlepszej oferty mieszkania. Należy mieć świadomość, że lokum, które zostało zakupione za kredyt hipoteczny trzeba będzie nie tylko wyremontować, ale również wyposażyć, co może kosztować od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych.

Banki oczywiście mogą zdecydować się na sfinansowanie remontu mieszkanie. Ograniczą się jednak do stałych elementów, które będą wstanie przyczynić się do podniesienia docelowej wartości nieruchomości już po zakończeniu inwestycji. Nie można liczyć, że bank sfinansuje sprzęt RTV czy meble.

Kolejnym etapem jest wybranie zdecydowanie najkorzystniejszej na rynku oferty kredytu hipotecznego. Warto pozwolić sobie na negocjacje ceny danego mieszkania. Następnie należy uzgodnić umowę przedwstępną. Kolejną kwestią będzie skompletowanie pełnej dokumentacji wymaganej przy składaniu wniosku o kredyt.

Osoba następnie otrzymuje pozytywne decyzje kredytowe i wybiera już konkretny bank, w którym planuje zaciągnąć kredyt hipoteczny. Kolejnym etapem jest podpisanie z bankiem umowy kredytowej. Uzyskanie kredytu hipotecznego nie jest trudnym zadaniem. Koniecznie należy się jednak do całego procesu bardzo dokładnie przygotować i realizować punkt po punkcie.

Secured By miniOrange