Oblicz sam zdolność do kredytu hipotecznego.

21 kwietnia, 2019   |   by admin

Wielu ludzi często zastanawia czy bardziej opłaca się wynająć mieszkanie, czy wziąć kredyt i kupić swoje wymarzone “cztery kąty”. Sprawa wynajmu prosta, ponieważ koszty jakie będziemy zmuszeni ponieść zazwyczaj będą wymienione już w ogłoszeniu. 

Jednak jeżeli zdecydowaliśmy się na kupno mieszkania zarówno ustalenie kosztów, jak i naszych możliwości finansowych bardzo się komplikuje.
Warto wtedy skorzystać z kalkulatorów dostępnych w internecie. Kalkulator kredytu hipotecznego poprosi nas o wpisanie kilku danych. Najczęściej należy podać liczbę członków gospodarstwa domowego (w przypadku par starających się o wspólny kredyt nie muszą być one małżeństwem), wysokość dochodu wszystkich członków gospodarstwa domowego, za jaką cenę chcemy nabyć nieruchomość, jaki wkład własny możemy przeznaczyć na zakup mieszkania (bezpiecznie jest posiadać 20% ceny zakupu mieszkania), na ile lat chcielibyśmy wziąć kredyt i bardzo istotne pytanie – czy posiadamy obecnie jakieś zobowiązania. Zobowiązaniami są nie tylko aktualnie wzięte pożyczki i kredyty, ale także raty które spłacamy.

Kiedy wypełnimy wszystkie dane, kalkulator kredytu hipotecznego przeszuka za nas oferty różnych banków i poda nam wyniki. Na liście banków w których mamy szansę otrzymać kredyt hipoteczny będzie wyszczególnione m.in.: jaki to bank, nasza zdolność kredytowa, czyli o jaką maksymalną kwotę kredytu możemy się starać, na ile lat otrzymamy kredyt oraz jaka będzie wysokość rat, kosztów i odsetek.
Mając tak przygotowane przez kalkulator dane pozostaje nam udać się do wybranego banku i spełnić swoje marzenie o własnym mieszkaniu.

Secured By miniOrange