Umowa kredytowa – jak ją podpisać bez wizyty w oddziale banku?

27 lutego, 2020   |   by admin

Obecnie umowa kredytowa może zostać podpisania bez wychodzenia z domu. Z pewnością zadowoli to tych, którzy stawiają komfort i wygodę na pierwszym miejscu. Trzeba jednak mieć świadomość, że nie każdy bank umożliwia załatwienie wszystkich formalności drogą elektroniczną. Zanim zdecydujemy się na skorzystanie z oferty powinniśmy się upewnić, że pożyczkodawca nie będzie od nas wymagał wizyty w oddziale. Dla niektórych osób jest to sporym problemem.

Szeroki wybór ofert kredytowych

Wybór ofert kredytowych jest ogromny, co działa na naszą korzyść. Bez większych problemów możemy znaleźć instytucję finansową, które umożliwia podpisanie umowy online. Zostanie nam ona przesłana na skrzynkę mailową. Pamiętajmy, że kwota kredytu lub pożyczki ma znaczenie. Najczęściej zobowiązania powyżej kilkunastu tysięcy złotych wymagają wizyty w banku.

By znaleźć najkorzystniejszy kredyt skorzystaj z rankingu kredytów hipotecznych.

Umowa kredytowa często jest pozornie zawierana przez internet, jednak w rzeczywistości zaczyna ona obowiązywać dopiero po tym, jak fizycznie ją podpiszemy. Dość często kurier dostarcza nam niezbędne dokumenty. Nie każdego usatysfakcjonuje takie rozwiązanie. Z różnych powodów wizyta kuriera może nie być nam na rękę. Warto wspomnieć, że większość prywatnych firm pożyczkowych załatwia wszystkie formalności drogą elektroniczną. Sprawdź, jakie są sposoby weryfikacji klienta w firmach pozabankowych.

Weryfikacja danych

Umowa kredytowa wymaga uzupełnienia wniosku, gdzie musimy podać swoje prawdziwe dane. Nie należy zapominać, że zostaną one zweryfikowane. Formularz musimy więc rzetelnie uzupełnić, gdyż w innym przypadku zgłoszenie zostanie odrzucone. Upewnijmy się, że nie popełniliśmy błędu np. literówki w nazwisku.

Wiadomym jest, że podczas uzupełniania wniosku kredytowego musimy podać m.in. dane z dowodu osobistego. Nie jest to jednak coś, co powinno wzbudzać niepokój. Istotne jest to, aby przed wpisaniem jakichkolwiek danych upewnić się, że korzystamy z oficjalnej strony lub aplikacji wybranej instytucji finansowej. Tylko wtedy przesyłane informacje są kompleksowo chronione.

Zobacz, kiedy warto złożyć wniosek o kredyt hipoteczny.

Co zawiera umowa kredytowa

Umowa kredytowa to dokument, który musi zawierać dokładne dane, na warunków zobowiązania. Są to przede wszystkim informacje dotyczące:

  • kredytobiorcy, czyli imię, nazwisko, adres zamieszkania, pesel oraz numer i seria dowodu
  • kredytodawcy – nazwa podmiotu, adres, NIP, dane kontaktowe
  • warunków kredytowania, czyli koszt kredytu, jego oprocentowanie, opłaty dodatkowe,
  • warunków spłaty, czas kredytowania, wysokość miesięcznej raty, daty poszczególnych spłat.

Więcej na informacji na temat całkowitego kosztu kredytu oraz spłacie kredytu hipotecznego, znajdziesz w naszych poradnikach.

Często do umowy kredytowej, dołączony jest harmonogram spłaty kredytu.