Wniosek kredytu hipotecznego – kiedy warto złożyć

29 października, 2019   |   by admin

Jeśli zastanawiasz się nad tym, czy warto złożyć wniosek kredytu hipotecznego, na pewno przyda ci się garść rzetelnych informacji na ten temat. Należy zgłębić ten temat dokładnie, zanim podejmiesz ostateczną decyzję, ponieważ kredyt hipoteczny jest kredytem wieloletnim – będziesz go spłacać nawet do 30 lat! Jest jedną z najpoważniejszych decyzji, jaką możesz podjąć.

Dlaczego warto złożyć wniosek kredytu hipotecznego?

Kredyt hipoteczny sprawi, że twoje marzenie o własnych czterech kątach nareszcie stanie się rzeczywistością. Kto z nas nie chciałby mieć swojego mieszkania? Mieszkanie w wynajmowanym mieszkaniu, ze współlokatorami lub rodziną ma wiele wad.

Ceny nieruchomości idą ciągle w górę ze względu na wysokie zapotrzebowanie na mieszkania w Polsce. Wiele wskazuje na to, że za kilka lat mieszkania będą jeszcze droższe niż teraz. Jeśli planujesz założyć własną rodzinę w najbliższym czasie, na pewno przyda ci się mieszkanie lub dom jednorodzinny.

Zanim jednak rozpoczniesz poszukiwania odpowiedniej oferty, sprawdź wszystko co trzeba wiedzieć o kredycie hipotecznym.

Wniosek kredytu hipotecznego – kiedy lepiej nie składać?

Zanim zdecydujesz się na kredyt hipoteczny powinieneś wziąć pod uwagę, że będziesz spłacać go przez wiele lat. Postaw sobie najpierw kilka istotnych pytań. Czy twój zawód jest zawodem przyszłościowym? Jakie są twoje perspektywy zawodowe? Czy jeśli rozstaniesz się ze swoim obecnym partnerem życiowym, będziesz w stanie spłacić ten kredyt w pojedynkę? Co zrobisz, jeśli pojawi się inflacja bądź kryzys finansowy? Czy posiadasz 20% wkładu własnego? Czy twoje podstawowe wydatki mogą się zwiększyć?

Bank przyzna ci kredyty, tylko jeśli posiadasz zdolność kredytową, która zależy od dochodów, miesięcznych kosztów utrzymania, obecnego zadłużenia. Ważny jest też wiek, wykształcenie, stan cywilny, status majątkowy, długość stażu pracy, zajmowane stanowisko, wykonywany zawód, liczba osób na utrzymaniu kredytobiorcy. Decyzję o wzięciu kredytu hipotecznego powinieneś podjąć w pełni świadomie.

Secured By miniOrange