Zakup pierwszego mieszkania

29 czerwca, 2019   |   by admin

Zakup pierwszego mieszkania to dla każdego bardzo ważny moment w życiu. Jest to bowiem inwestycja, która łączy się z niemałymi środkami finansowymi. W związku z tym taki zakup musi być zawsze dobrze przemyślany.

Wszystko oczywiście zaczyna się od wyboru mieszkania. Przede wszystkim zastanowić należy się czy mieszkanie zostanie zakupione z rynku pierwotnego czy rynku wtórnego. Kiedy już taka decyzja zostanie podjęcia, mieszkanie zostanie wybrane, wówczas należy zastanowić się sfinansowaniem zakupu. Najczęściej wybierany jest kredyt mieszkaniowy.

Trzeba jednak wiedzieć, że aby otrzymać kredyt hipoteczny na zakup mieszkania spełnić należy kilka określonych warunków. Pierwszym taki warunek to wkład własny. Obecnie nie jest możliwe otrzymanie kredytu hipotecznego bez posiadania wkładu własnego. Nie zawsze musi być to jednak gotówka. Jeśli posiada się inną nieruchomość może ona stanowić zastaw w ramach wkładu własnego. Banki proponują swoim klientom różne możliwości z tym związane. Istotne jest jednak to, aby pamiętać, że bez odpowiedniego wkładu własnego kredyt będzie niemożliwy.

Otrzymanie kredytu mieszkaniowego uzależnione jest także od posiadanej zdolności kredytowej. Składając wniosek o kredyt hipoteczny bank przed podjęciem decyzji zawsze oceni naszą zdolność kredytową. Od tego będzie zależało czy kredyt w ogóle zostanie udzielony oraz w jakiej wysokości. Na ocenę zdolności kredytowej wpływ ma przede wszystkim forma zatrudnienia oraz wysokość dochodów. Ważna będzie także historia kredytowa. Jeśli posiada się jakieś niespłacone w terminie zobowiązania finansowe wówczas może być trudno otrzymać pozytywną decyzję odnośnie udzielenia kredytu hipotecznego. Warto jest zatem wcześniej zadbać o swoją zdolność kredytową oraz historię.

Secured By miniOrange